Освітній процес

Відповідно до Положення про ЗДО № 6 та наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження гранично допустимого навантаження на дитину в дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності» від 20.04.2015 № 446, листа КВНЗ ХАНО  «Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в дошкільних навчальних закладах Харківської області відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.04.2015 № 446 «Про затвердження гранично допустимого навантаження на дитину в дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності» від 24.12.2015 № 1199, навчальний рік  починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. Педагогічний колектив обрав планування освітньої роботи за режимними моментами. Перспективне планування здійснюється за блочно – тематичним принципом.

Орієнтовна тривалість канікул: літні - 90 календарних днів, осінні - 5 календарних днів, зимові - 10 календарних днів, весняні - 10 календарних днів. Під час канікул плануються заняття з художньо – продуктивної діяльності і здоров’я та фізичного розвитку.

У дошкільному навчальному закладі встановлено 5 - денний навчальний тиждень.

Тривалість одного заняття проводиться залежно від віку вихованців:

від 1 до 3 років –до 10 хвилин

у молодшій групі - не більше 15хвилин

у середній – 20 хвилин

у старшій - 25хвилин

Максимально допустима кількість занять у першій половині дня в молодшій та середній групі не перевищує двох, у старшій – трьох організованих навчальних занять.

Тривалість перерв між заняттями становить не менше 10 хвилин.

Заняття, які потребують підвищеної пізнавальної активності, плануються переважно в першу половину дня та у дні з високою працездатністю (вівторок, середа).

Значному скороченню організованих форм навчальної діяльності (занять), сприяє блочно-тематична організація освітнього процесу на засадах інтеграції, яка істотно знижує навчальне навантаження на дітей. При цьому тривалість інтегрованого заняття дещо збільшується за рахунок постійної зміни різних видів дитячої діяльності (на 5, 10, 15 хвилин відповідно в молодшій, середній, старшій групах), проте інтегроване заняття може замінити всі інші, крім занять з фізичної культури й музичного виховання. Тобто щодня можна проводити одне інтегроване заняття, закріплюючи набуті дітьми знання і вміння в різних видах дитячої діяльності протягом дня. При цьому тривалість статичного навантаження у положенні сидячи на одне заняття не перевищує для дітей молодших груп – 15 хв., середніх – 20 хв., старших – 25 хв.

Фізичне виховання дітей у дошкільному навчальному закладі містить: ранкову гімнастику; заняття фізичною культурою; рухливі ігри та ігри спортивного характеру; фізкультурні комплекси під час денної прогулянки.

Визначаючи обсяг рухової активності дітей враховується стан їхнього здоров’я та психофізіологічні особливості.

Форма та місце проведення занять визначаються педагогом в залежності від поставленої мети, сезону, погодних умов та інших факторів.

У дні, коли немає занять з фізкультури, проводять фізкультурні комплекси під час денної прогулянки.