Кабінет психолога

До Вашої уваги!!!

Номери телефонів «гарячих ліній», що надають інформаційну та консультативну допомогу з питань булінгу, торгівлі людьми, домашнього насильства та насильства за ознакою статі:

Національна  дитяча  «гаряча лінія» 0800 500-225 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів),  короткий номер 116 111 (безкоштовно з мобільного телефону) консультації в телефонному та онлайн-режимах в будні дні з 12.00 до 20.00.

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0800 500-335 ( безкоштовно зі стаціонарного телефону), 116 123( безкоштовно з мобільного телефону).

Національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультуванню мігрантів 0 800 505-501 ( безкоштовно зі стаціонарного телефону), 527

( безкоштовно з мобільного телефону).

Урядова «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства 1547

Єдиний Контакт-центр Безоплатної правової допомоги

0800 213103       (цілодобово та безкоштовно в межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ.

Режим "карантинного" дня для дорослих

Для дітей перш за все потрібно скласти графік на кожен день тижня. Так дитина розумітиме, що має і зобов’язання, і відпочинок та дозвілля, й буде організовано підходити до часу.

Цілодобово з дітьми. Не залишайте дітей самих вдома і не ігноруйте їхніх прохань та бажання уваги.

По-перше, збережіть для дітей звичайний режим дня – ранній підйом, зарядка, сніданок, розумова робота ( розвивальні завдання), обід, відпочинок, читання, ігри, мультики, непізнє засинання.

По-друге, не змушуйте дітей цілий день вчитися. Це буде неефективно, і від напруги у дитини зіпсується настрій, а далі – і у батьків.

По-третє, будьте у постійному контакті з дитиною. Поясність дітям, що зараз вимушені умови, коли батьки, навіть перебуваючи вдома, будуть трохи зайняті якусь частину дня. Попередьте, що ви попрацюєте, а потім пограєте разом.

Для дітей дошкільного віку варто розробити цікаві ігри, які можна сумістити з корисними хатніми справами. Приміром, можна зробити прибирання у кухні або затіяти приготування нової страви та залучити до цього дитину – це розвиток.

Вчіть дітей правильно складати речі, робити спортивні вправи, малюйте з ними по склі, займіться розмальовками, пограйте в хованки, майструйте фігурки з пластиліну, вигадуйте кумедні аплікації, малюйте ілюстрації до казок, придумуйте казкові історії, співайте пісень.

До того ж батькам варто обмежити час на розваги з гаджетами та проводити більше часу по-справжньому разом з дітьми, а не просто в одному приміщенні. Зараз саме час налагодити класний контакт зі своїми чадами!

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ

ЛИСТ ГІПЕРАКТИВНИХ ДІТЕЙ ДО ВИХОВАТЕЛІВ

Щоб вам було легше жити з нами, а ми вас любили:

1.Не навантажуйте нас нецікавою та нудною роботою. Більше життя! Більше динаміки! Ми все можемо!

2. Навіть не думайте давати нам довгих інструкцій! На п’ятнадцятому слові нас більше цікавить, якого кольору шкарпетка в сусіда, ніж ваша повчальна промова. Говоріть конкретно, по справі, не більше десяти слів.

3. Не вимагайте від нас, щоб ми були одночасно уважними, акуратними і посидючими. Це вище наших можливостей!

4.А взагалі — запам’ятайте: похвала і догана діють на нас сильніше, ніж на інших.

ЗДОРОВ’ЯТВОРЧІ ТА ЗДОРОВ’ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ У ДНЗ»

Здоров’язбережувальна та здоров’яформувальна спрямованість освітнього процесу – важлива вимога Базової програми і самого сучасного життя з його згубним впливом на організм людини. Реалізовувати це завдання, зокрема, допоможе інтегрування в життєдіяльність дітей ефективних розвивально-оздоровчих технологій.Сьогодні проблеми збереження здоров’я дітей набувають особливої актуальності, оскільки дедалі помітнішою стає тенденція до погіршення його стану.Обсяг пізнавальної інформації, яку отримують малюки в дошкільному дитинстві, постійно зростає. Відповідно зростає і розумове навантаження. А це нерідко призводить до перевтоми, що негативно позначається на стані здоров’я дітей. Одне з головних завдань дошкільного закладу – така організація освітнього процесу, за якої не лише зберігатиметься високий рівень розумової працездатності вихованців, а й зміцнюватиметься їхнє здоров’я.Базова програма приділяє особливу увагу впровадженню в освітньо-виховний процес здоров’язбережувальних технологій, що дають змогу проводити оздоровлення в цікавих різноманітних формах, забезпечують фізичне, соціально-емоційне, духовне, інтелектуальне благополуччя малюків.В умовах дитсадка вихователі можуть впроваджувати різноманітні оздоровчі та профілактичні технології інноваційного та здоров’язбережувального характеру. Важливо при цьому враховувати індивідуальні особливості вихованців.Практика показала ефективність оздоровчих технологій терапевтичного спрямування: арт-терапії, піскової терапії, ігрової та казкотерапії, сміхотерапії, музичної терапії, кольоротерапії тощо. Терапія означає „лікування”. Але в умовах дитсадка впровадження таких технологій передбачає профілактику різних захворювань, поліпшення психоемоційного стану дошкільнят.