ВЕКТОРИ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

У 2021/2022 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Продовжуючи роботу щодо підвищення результативності освітнього процесу з метою ефективності впливу роботи закладу на розвиток особистості дитини та з погляду на проблеми, які виявлено у 2020/2021 навчальному році, колектив закладу визначив продовжити працювати над пріоритетним напрямком роботи: «Створення відповідного виховного простору як умови ефективного морально-духовного розвитку особистості дитини»

Виходячи з аналізу освітньої і методичної роботи у 2020/20201навчальному році, враховуючи досягнення і перспективи розвитку, педагогічний колектив визначає такі вектори організації освітньої діяльності у 2021/2022 н.р.:

1.Продовжити формувати системи ціннісного ставлення особистості до соціального природного довкілля та самого себе.

2.Розвивати  естетичну культуру у дошкільників в процесі театралізовано-ігрової діяльності.

3.Оптимизувати роботу з формування виразності мови дошкільників шляхом впровадження інноваційних методів роботи з художньо-мовленнєвої діяльності та формування соціального досвіду дітей шляхом розвитку мовлення .

Функціонування ЗДО № 6 у 2021/2022 навчальному році регламентується діючими нормативно-правовими актами України:

• Законом України:
    • «Про освіту»;
    • «Про дошкільну освіту».
    • Наказами Міністерства освіти і науки України:
    • від 24.03.2016 №234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів».
    • Листами та інструктивно - методичними рекомендаціями Міністерства:
      • від 16.03.2012 №1/9-198 «Організація роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період»;
      • від 20.04.2015 №446 «Про затвердження гранично допустимого навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності»;
      • від 25.07.2016 №1/9-396 «Про організацію національно-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах»;
      • від 11.10.2017 №1/9-546 «Щодо організації взаємодії закладів дошкільної освіти з батьками вихованців»;
      • від 14.02.2019 № 1/11-1491 «Щодо організації роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у ЗДО»;
      • від 19.04.2018 №1/9-249 «Щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти»;
      • від 02.07.2019 №1/9-419 «Щодо особливостей організації діяльності закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти у 2019/2020 навчальному році»;

комплексними освітніми програмами:

«Дитина», освітня програма для дітей від 2 до 7 років (наук. кер. Огнев`юк О. В.)

парціальні програми:

1) «Про себе треба знати, про себе треба дбати», програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей віком від 4 до 6 років (авт. Лохвицька Л. В.);

2) «Зерно любові», програма та методичні рекомендації із духовно-морального виховання дітей дошкільного віку (авт.О.Шиян,О.Франкевич, А.Казіброда, Н.патуляк, Г.Іванців,Л.Зеленнко,Л.Цюпа);

3) «Вітаю, театре», парціальна програма (для дітей старшого дошкільного віку(авт. Макаренко Л.В.)

4) «Інтелектуальна мозаїка» паріальна програма інтелектуального розвитку для дітей раннього та перед шкільного віку,(авт.Зданевич Л.В., Пісоцька Л.С., Миськова Н.М.. Таранціца С.В.)

З метою реалізації інваріативної складової Базового компонента дошкільної освіти зміст парціальних програм інтегрується протягом дня під час освітньої роботи з дітьми.

Музичний керівник регламентує свою діяльність листом Міністерства освіти і науки України від 02.09.2016 №1/9 – 454 «Щодо організації роботи з музичного виховання дітей у дошкільних навчальних закладах». Під час освітньої роботи з дітьми інтегрує зміст парціальної програми з оздоровчо–освітньої роботи з дітьми старшого дошкільного віку «Веселкова музикотерапія», схвалена комісією з дошкільної педагогіки та психології Науково – методичної ради з питань освіти МОН України (лист ПТЗО від 25.02.2015 №14.1/12-Г-54) та впроваджує в свою діяльність інноваційну педагогічну технологію, а саме Концепцію Карла Орфа.

У практику роботи педагоги ЗДО № 6 впроваджують педагогічні інновації, а саме: ТРВЗ, гуманно - особистісний підхід (Ш.О.Амонашвілі, Г.І.Назаренко), система індивідуального виховання особистості (система М. Монтессорі).